| viposo a întrebat:

Salut, caut un anime al caruit titlu era un sinonim pentru finete, delicatete, blandete sau ceva de genul. Va multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

No bun și în ce limba era titlul? Și nu se întâmplă nimic pe acolo?

| Simpatic a răspuns (pentru Catrice):

Doar stii ca toate animeurile au doua titluri unul in engleza si altul in japoneza, exemplu Death note=Desu nôto.

| Ineys a răspuns:

Intra pe anime-kage.eu, iar sus in bara de meniu ai "Anime". Click acolo si o sa iti apara o lista cu destule anime-uri. Treci cu click-ul peste fiecare si o sa vezi o scurta descriere, un titlu si o poza de coperta. In 5 minute ar trebui sa le parcurci pe toate daca citesti repede, ai ceva sanse sa-l gasesti. Dupa un titlu sinonim cu nu stiu ce nu-l gaseste nimeni.

| Catrice a răspuns (pentru Simpatic):

Tocmai ca sa știu pe ce limba sa caut sinonimu... hai ca-s și eu deșteaptăhee hee

| Simpatic a răspuns (pentru Catrice):

Dap