| Goguplay a întrebat:

Salut,
Caut un desen animat pe care vreau sa-l revad de vreun an de zile si nu mai stiu cum se numeste si nu prea imi mai aduc nici aminte de el asa bine pentru ca in colectia asta vasta de desene s-a pierdut si nu stiu de ce. Posibil sa sufar de dementa si sa-mi imaginez eu ca am vazut sau am visat nu prea cred, totusi desenul este asemanator cu Final Fantasy Spirit With in daca am scris corect.
Mai tin minte doar atat, cred ca este partea finala...Momentul in care ei incercau cu disperare sa ajunga la nava si sa-si ia zborul, se deplasau cu un prototip d-ala cum sunt masinile de formula 1 doar ca asta era ranforsat cu mai multe tevi din acelea si nu avea usi sau geamuri, era ca un schelet, asa, veneau dintr-un tunel pe care se deplasau trenuri care dadea in hangarul unde era nava si la un moment dat s-au rasturnat, banuiesc pentru ca negrul a fost grav ranit si a ales sa ramana acolo cu o mana pe mitraliera care era montata pe masina iar ceilalti au continuat sa fuga spre nava si bineinteles ca unii din ei au ajuns pana la urma. Daca nu ma insel inamicul erau niste spirite rosii care ieseau din dusumea si se imprestiau ca niste tentacule si dragonii la fel ca in Final Fantasy.
Asta e tot ce imi amintesc, o fi alta parte din Final Fantasy? Nu am gasit.
Cu stima, George

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai asasinat limba romana stimabile.

| Catrice a răspuns (pentru anonim_4396):

Nah,limba romana s-o sinucis singurahee hee

| Goguplay explică (pentru anonim_4396):

Sa inteleg ca sinteti pasionati de literatura?
Pai atunci cred ca ar trebui sa-mi multumiti pentru nuvela pe care am scris-o mai sus, asa experienta nu cred ca ati mai trait de mult,.Eu nu am citit decat doua carti in viata mea, contradictia dintre creatie si evolutie si inca una de Isac Asimov, in schimb am vazut tot ce era de vazut pentru ca o imagine valoreaza cat 1000 de cuvinte. Cartile... pierdere de timp, nostalgia trecutului ...doar cei ce isi pastreaza originalitatea raman in istorie, cei ce urmeaza un model deja cunoscut nu mai poate surprinde pe nimeni.
Limba romana este doar o forma de comunicare, care in timp poate sa se modifice sau chiar sa dispara.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Goguplay):

Nu sunt, am doar o atentie sporita la greseli gramaticale. Si se scrie sunteti nu "sinteti" cum era pe vremea comunismului.