| Ionut_Dobriceanu_1990 a întrebat:

Salut.Caut un film pe care l-am vazut acum mai bine de 10 ani la Tv insa nu stiu ce sansa de reusita am.In film era vorba despre un terorist care ameninta ca va lansa o racheta sau ceva de genu.Armata americana cauta si pregateste o echipa pentru a pleca dupa teroristu respectiv. Teroristu era pe o insula care avea in compozitia aerului un gaz imflamabil si la cea mai mica scanteie totul exploda asa ca toti de pe insula, inclusiv echipa care il cauta nu trebuia sa foloseasca arme de foc.Imi mai aduc aminte ca liderul echipei avea o arma cu bile cu acid pe baza de aer comprimat. Iarasi imi mai aduc aminte ca in echipa baietilor buni era unu de culoare care se lupta cu un fel de sulita dar pana la urma trece de partea celor rai pentru bani.Filmul l-am vazut acum cativa ani buni si e posibil sa fie dinainte de 2000.

1 răspuns:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu mai rețin filmul, chiar exact, dar descrierea ta îmi amintește de filmul The Rock (1996).
http://www.cinemagia.ro/filme/the-rock-fortareata-643/