| Benyb a întrebat:

Caut un film si nu mai stiu cum se cheama. Ce continea filmul - S-a facut un experiment in care se analiza comportamentul oamenilor intr-o inchisoare. S-au luat oameni la intamplare si i-au bagat intr-o inchisoare, subiectii fiind platiti deci totul era legal. Si stand ei un timp in inchisoare, situatia s-a inrautatit si au ajuns sa se bata si sa se omoare unul pe altul. Actiunea filmului era in Germania. Stie cineva filmul?

Răspuns Câştigător
| faramatania a răspuns:

Das Experiment (2001)
http://www.cinemagia.ro/filme/das-experiment-32946/
P.S.După el este făcut The Experiment (2010),mai poți vedea și The Stanford Prison Experiment (2015) și va apărea The Belko Experiment (17 martie 2017)

| Benyb explică (pentru faramatania):

Dap. Das Experiment 2001 a fost. Mersi.

| faramatania a răspuns (pentru Benyb):

Cu plăcere.

4 răspunsuri:
| aquarising a răspuns:

The Stanford prison experiment(2015)
http://m.imdb.com/title/tt0420293/

| aquarising a răspuns:

Sau poate e The experiment