| Advvrt a întrebat:

Ce parere aveti de filmul Star wars Solo? Merita adaugat la colectie? Mi se pare ciudat faptul ca felul in care este facut este diferit fata de celelalte filme, iar aparitia lui Darth Maul nu prea are sens. Voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| Raven a răspuns:

Mie oricum mi se pare că de când Disney a preluat Star Wars toată treaba a devenit o lăbăreală care nu face decât să recicleze poveștile originale, căci ce altceva e The Force Awakens decât o repovestire a primului film (A New Hope, cum a fost mai târziu subintitulat) cu o tipă în locul lui Luke și cu un Darth Vader wannabe care n-are nimic amenințător.
Cred că universul Star Wars putea supraviețui și fără Solo: A Star Wars Story dar asta e problema lui Disney, când au succes nu știu când trebuie să se oprească, vezi POTC.
Iar chestia cu Darth Maul are legătură cu The Clone Wars pentru că acolo se arată că a supraviețuit întâlnirii cu Obi-Wan, s-a căpătat de niște picioare robotice și a devenit șeful unui sindicat al crimei iar povestea continuă în Star Wars Rebels unde își află (din nou) sfârșitul. Bănuiesc că cei de la Disney au vreo intenție cu el de l-au scos în față. Se pare că le surâde ideea unui film în care Darth Maul să apară alături de Boba Fett, un alt personaj extrem de pop. ular al francizei.

1 răspuns:
| J0B0MAT a răspuns:

E ok.Nu e cel mai bun al seriei, dar e bunicel.