| zurghii a întrebat:

Salut,
Ceva filme horror mai noi?
Sa aiba o nota acceptabila pe imdb

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Sa vedem
Corbin Nash (2018)
Scris și regizat de Ben Jagger, filmul spune povestea lui Corbin Nash (Dean S. Jagger) care este un detectiv de poliție și este decis să îl găsească pe ucigașul părinților lui. Dar este ucis de un grup de vampiri și înviat din morți fiind transformat și el într-un vampir dornic de răzbunare.

Verónica (2017) caz cica real

n încercarea de a lua legătura cu tatăl ei decedat cu ceva timp în urmă, Veronica (Sandra Escacena) decide să joace împreună cu 2 prietene Ouija. Însă încercarea lor de a contacta spiritele nu se termină prea bine iar tânăra începe să simtă o prezență ciudata în preajma ei. țărișoara

Muse (2017)

Samuel Salomon este un mare profesor de literatură, profesorul nu a mai fost la universitate de la moartea tragică și neașteptată a prietenei sale care la șocat. Samuel este terorizat de un coșmar în care o femeie este ucisă brutal printr-un ritual ciudat și satanic. Deodată, aceeași femeie care apare în fiecare noapte în mintea lui, este găsită moartă în împrejurări identice cu cele ale visului profesorului. Samuel se strecoară la locul crimei pentru a afla adevărul și o întâlnește pe Rachel, o tânără care pretinde că a visat această crimă. Împreună, ei vor face tot posibilul pentru a descoperi identitatea femeii misterioase, scufundându-se într-o lume întunecată condusă de muzeele care au inspirat marii poeți din toate timpurile.

| sierra1 a răspuns:

1. Hereditary (2018)
2. Halloween (2018)
3. Supernatural (2005)
4. Fear the Walking Dead (2015)
5. The Nun (2018)
6. The Walking Dead (2010)
7. Upgrade (2018)

| Elena9328 a răspuns:

Daca ai PRO x, uita te in fiecare seara de la 23.

| zurghii explică (pentru Elena9328):

Nu folosesc TV-ul happy Prefer sa ma uit pe Netflix/hbo online.

| Elena9328 a răspuns (pentru zurghii):

Nici eu nu stau la TV la toate porcariile, dar ceea ce ți am zis, sunt niste seriale horror.

| Extraterestru2 a răspuns:

Dacă vrei, eu îți recomand să te uiți la un serial destul de scurt pe care l-am adorat cu notă în jur de 8 pe imdb și review-uri din partea utilizatorilor foarte bune (așa am ajuns să îl văd). „Scream" se numește, nu e chiar horror, dar mie mi s-a părut foarte misterios și parcă provoca dependență, de abia așteptam să văd ultimul episod să aflu cine e „killer-ul".
Acum, depinde și de preferințe. Repet, ăsta nu e chiar horror, dar mie mi-a plăcut foarte mult.

| Extraterestru2 a răspuns (pentru Extraterestru2):

E și pe Netflix, văzând acum că ai precizat că folosești platforma asta.

| zurghii explică:

Mai multe filme in stilul Get Out? Genial filmul. Un horror specific, fara chestii sf, pura realitate

| cakebytheocean8 a răspuns:

Veronica, e destul de bun.
Get Out, 2017, fenomenal.
Mother, creepy, dar actorii sunt buni.