| Crystynutzaa a întrebat:

De foarte mult timp am privit acest film si imi amintesc foarte putin. Mergea vorba despre aparitia unui virus intr-o localitate. Toti mureau din cauza lui.S-a facut un perete mare pentru ca virusul sa nu omoara pe toti. Cei care au ramas in viata afla ca peste perete totusi nu au decedat toti si un grup de persoane specializati pleaca peste perete pentru a gasi persoanele care nu au decedat si sa afle de ce ei nu au decedat in rind cu totii de la virus si respectiv presupun ca este un anumit leac contra virusului pe care de asemenea vor sa il gaseasca peste acest perete. In acest grup de persoane care se duc in cautare este o fata care la un moment dat isi scoate ochiul, posibil are in el ceva un "cip" sau ceva de genul. Ei se lupta cu cei de peste perete si spre final ramin in viata foarte putini. Sper sa ma ajutati. Mersi!

5 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Poate că e...
(sincer, nu-mi amintesc partea cu "scoaterea" cipului din ochi)

The Maze Runner (2014)
http://www.cinemarx.ro/......42334.html

Maze Runner: The Scorch Trials (2015)
http://www.cinemarx.ro/......87677.html

Doar la anul: The Maze Runner: The Death Cure (2018)

| Crystynutzaa explică (pentru floresdemayo):

Nu e filmul pe care il caut. The Maze Runer il cunosc foarte bine. L-am privit de multe ori. Mergea vorba despre Doomsday. ☺

| Sn4k3 a răspuns:

Doomsday(2008)?

| Crystynutzaa explică (pentru Sn4k3):

Da, e acest film. Doomsday. Mersi mult!

| Sn4k3 a răspuns (pentru Crystynutzaa):

Cu placere. Cred ca o sa ma uit si eu, pare interesant.