| XVCDG a întrebat:

Salut, de mult timp am o nedumerire. Care este scopul sau care este formatul emisiunii "Puterea Dragostei"? Cum începe? Când se termină? Ce sunt și în ce constau galele, etc? De multă vreme zapez printre programele TV, observ respectiva emisiune care nu e pe gustul meu, dar sunt foarte curios care este scopul final al emisiunii, dacă există unul. Mulțumesc, anticipat.

Răspuns Câştigător
| Vasile2003 a răspuns:

Această "minunată " emisiune este un experiment, unde vin niște băieți și fete, iar scopul emisiunii este de a le găsi jumătatea, sau cel puțin asta se vrea a spune. Durează între 8 luni și un an, iar în gale sunt eliminați un băiat sau o fată în funcție de persoana cea mai votată din casa in săptămâna respectivă. Dacă cea mai votată persoană este un băiat va ieși o fată și invers... persoana cea mai votată câștigă 1500 de euro în săptămâna respectivă, iar câștigătorii emisiunii, un băiat și o fată câștigă câte 10000 de euro... din câte observ toți cei care merg acolo, se duc doar pentru a deveni "vedete" sau pentru bani și în niciun caz nu se vede "puterea dragostei ", doar certuri și materiale inutile, o emisiune de tot rahatul după părerea mea. Sper că te-am lămurit câtuși de puțin rolling on the floor))

| XVCDG explică (pentru Vasile2003):

Multumesc pentru lămuriere. happy

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

E ceea ce vor romani sa vada,auda, simta, sa perceapa ma înțelegi, se ofera circ, barfe de o calitate primitiva, la fel ca africani in trib cand se aduna toti in jurul focului

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scopul este "the one and only": să facă audiență.

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Intr-o noapte ma uit asa la telvizor și am zis sama uit și la alte canale și am dat de programul asta și mam uit la el ceva timp am observată ca in afara de cu&varesela nu era nimic acolo numai urlata țipat figuri pe ei toți păcat ca copi urmăresc astea și le intra in cap și uite așa se strica și ei