| anonim_4396 a întrebat:

Dupa cate luni le poti spune alor tau de relatia ta cu un baiat?

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Depinde de varsta si de deschiderea a lor tai. In general dupa minim o luna si cand crezi ca tipul e serios in legatura cu tine, il placi, te place, si merita mentionat.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Vorbește-le prima dată de prietenia ta cu un băiat, chiar dacă relația voastră e (deja) avansată. Ia-i treptat, nu-i speria. ))
Sunt părinți care se supără, atunci când îi iei prin surprindere, fiindcă nu au fost înștiințați la timp. Ori, pentru că nu le-ai solicitat părerea. Lasă-le timp...
PS. Relația voastră e chiar ca o poveste de iubire, dintr-un film, încât ai ales categoria asta? ))

| qest11 a răspuns:

Conteaza foarte mult varsta pe care o ai, si de parinti. Daca ai 12 ani, probabil va trebui sa le spui peste cativa ani. De regula parintii, accepta prieten la fata lor cand aceasta ajunge la liceu in clasa a 10-a sa zicem, dar si atunci poate sa nu le convina. Pe la 18 ani, cand intri la facultate, situatia e alta. De prieten poti sa le spui instant, ca e tot aia e, oricum cand afla, afla. Parintii trebuie sa-ti fie prieten si tu prieten lor.

| Stefan23k23 a răspuns:

Nu ar trebui sa fie un timp...cel mai bine e sa cunosti acea persoana si sa vezi daca chiar o placi...iar parintilor le poti explica frumos ca tu chiar placi persoana respectiva si simti ca vrei sa iti petreci timpul alaturi de ea.iar ei te vor intelege. Funda?