| SPECTOGRAFIE a întrebat:

Salut. Era un film cu o grupă de cercetători care mergeau pe o insulă. filmul incepe cu acest grup urcandu se pe un bac, pe insula aia țin minte că băștinașii le au făcut pană la mașină, iar după un timp se întorc împotriva grupului Aveți idee cum se numește filmul? Mulțumesc.

4 răspunsuri:
| SPECTOGRAFIE explică (pentru floresdemayo):

Din păcate nu. mulțumesc frumos

| floresdemayo a răspuns (pentru SPECTOGRAFIE):

Esti sigur că erau oameni de stiinta? Filmul e vechi?
Ar mai fi unul, momentan, am uitat titlul, dar acolo nu e vorba de niste cercetatori, ci de niste judecatori, avocati, procurori care sunt atrasi pe o insula, de un om bogat care vrea sa se răzbune pe ei, pentru moartea fiului. E cu niste crocodili...

Sau vezi Annihilation (2018) https://m.cinemagia.ro/filme/annihilation-1182355/

| SPECTOGRAFIE explică (pentru floresdemayo):

Așa îmi aduc aminte, că e cu cercetători.e un film între 2011-2010-2009,cam așa. Din ce mai îmi aduc aminte,la începutul filmului grupul acesta s-au urcat pe un bac,dar până la bac au trecut printr-o pădure. Pe insula aia țin minte că prima zi s-au distrat cu băștinașii, iar seara târziu când trebuiau să plece unde erau cazați, au observat că au până la mașină.a doua zi erau vânați, răpiți și torturați, la sfârșitul filmului țin minte că a scăpat doar o persoana.