| anonim_4396 a întrebat:

ieri noapte spre dimineata am avut un cosmar groaznic de mai fost frica sa ma mai dau jos din pat cand m-am trezit sa incep cu inceputul.se facea ca eram la mine in camera si mai eram cu un prieten si stateam de vorba de odata am auzit lovituri puternice in usa si in pereti casi cum cineva dadea cu pumnul dar foarte tari si se auzeau din ce in ce mai tare m-am uitat la usa dar nu era nimeni decat noi singuri in casa apoi iar au inceput dar se auzeu si din tavan lovituri puternice apoi se facea ca am iesit in fuga din casa de frica apoi cand mama trezit dimineata va spui sincer ca tremuram tot de frica si imi era frica sa ma dau jos din pat locuiesc la casa ..nu radeti pute sa ise intample ori cui,,, pana sa ma duc la culcare m-am uitat la un film in care o fata facuse o crima in casa unde locuia si apoi apareau fantome si o speriau credeti ca ar putea fi din cauza asta? nu stiu voi ce credeti

5 răspunsuri:
| IoNyShimotukushichi a răspuns:

Inainte sa adoarma o persoana, de obicei va visa la ce se gandea inainte sa adoarma, dar cateodata se mai intampla si din cauza filmelor!

| Uratu140 a răspuns:

Ok daca ai avut un cosmar trebuie sa.
deci daca oboseala, stresul teama te poate induce in aceste vise.
ok deci cand incerci sa te culci de obicei vine teama"ooo cred ca o sa visez asta"incearca sa fi prea extenuat, nu te mai gandi la nimic, si spui in mintea ta"o nu-mi pasa vreau doar sa ma culc"si crede-ma chiar functioneaza
sau:fa o baie inainte de culcare si in felul asta corpul tau daca se simte bine te simti si tu e logic.
uite aici, acum dau un copy paste pe care l-am citit si sa stii ca nu rad de tine in niciun mod prin ce o sa copiez, orcui i se poate intampla: Daca te trezesti imediat dupa un cosmar, trage adanc aer in piept, uita-te in jur si asigura-te ca ceea ce ai vazut in somn nu este real. Daca imparti patul cu cineva si il trezesti cu miscarile tale bruste, povesteste-i ce ai visat. Te va lua in brate si te va face sa te simti mai bine. Daca povestesti imediat ce ai visat realizezi ca nu a fost real si frica dispare. Scrie ce ai visat in detaliu, poti descoperi, astfel, ce te-a facut sa ai acel cosmar. Daca vrei, poti sa cauti intr-un dictionar de vise semnificatia cosmarului tau. Chiar daca nu sunt mereu corecte si aplicabile cazului tau, dictionarul te poate aduce mai aproape de mesajul pe care subconstientul tau incearca sa ti-l transmita. Daca esti o persoana credincioasa, spune o rugaciune si te ma linisti. Iar inainte sa te culci incearca mereu sa te gandesti la lucruri frumoase. sau te poti uita la o comedie te va face sa uitI.Sau tinete de un antrenament in fiecare zi, te ajuta sa iti menti mintea la ce te preocupa si te face mai optimist si daca esti optimist cosmarurile nu mai au cum sa apara.

| deeutza91 a răspuns:

Buna s ar putea sa ti fi ramas asa in minte intamplarile fetei din film si mintea a creat ceva asa inspaimantator ai si tu grija la ce te uiti seara asta cred eu o zi buna

| Leonard998 a răspuns:

Da. de asta si mie mi se intampla :-s. O sa treaca nu te mai uita daca nu suporti filme horror...

| bossu99 a răspuns:

Da din cauza asta ar putea fi si mie mi se intampla la fel, nu ar trebui sa te mai uiti o vreme la filme de genul asta si cand te duci la culcare gandeste-te la lucruri mai vesele. Funda?