| PimmyJage a întrebat:

Salut! Imi poate recomanda cineva ceva filme asemanatoare cu Warcraft? Intreb asta deoarece mi-am luat mare teapa cu seria Warcraft, dupa ce am vizionat primul film am cautat si Warcraft 2 si 3 si am observat ca au fost anulate. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Fix ca Warcraft..., adica o batalie intre 2 rase, fiecare cu idealuri diferite, corecte sau nu... nu prea mai sunt, doar lupte similare ca in Hobitul (mai ales partea a treia) sau Stapanul Inelelor. Poate chiar si serialul Game of Thrones.
Sau chiar Troy (2004) sau 300.

Si de ce sa iti iei teapa? Parerea mea este ca a fost un film foarte bun, chiar daca mai exista sau nu o continuare pe marile ecrane... asta te impiedica sa nu te mai uiti la primul? thinking

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Usor asemanatoare:
John Carter (2012)
Hercules (2014)
Clash of the Titans (2010)
Wrath of the Titans (2012)