| Gamergusti a întrebat:

Salut, îmi puteți spune și mie niste anime-uri la care să mă uit, da care să te prindă și să vrei sa te uiți în continuare la el, am văzut deja majoritatea animeu-rilor cunoscute și nu știi la ce să mă mai uit.

Răspuns Câştigător
| GiorgianaGiorgi a răspuns:

Nu stiu ce genuri de anime iti plac, dar am vazut anime-uri foarte bune care sunt sigura ca iti vor atrage atentia, si incep...
-Hunter x Hunter are tot ce ii trebuie actiune si suspans din plin.Este vorba despre Gon care pleaca in cautarea tatalui si intampina anumite dificultati,incepe chiar cu examenul vanatorilor pentru ca are nevoie de licenta mai intai,nu vreau sa iti dau spoilere,dar merita vazut,va ocupa mereu primul loc in topul meu.P.S Preferatul meu este Hisoka.
-Death Note,cred ca fiecare iubitor de anime a auzit de acest serial,are suspans si este psihologic,aici este vorba de Yagami Light un tanar student care gaseste un caiet al mortii in care daca scrii numele persoanei respective si ii cunosti fata moare.
-Kakegurui are numai suspans,aici este vorba despre o fata care este dependenta de jocurile de noroc,si ajunge la un liceu unde se pariaza maxim chiar si,,viata,,
-Vampire Knight acesta este un serial romantic si are si suspans,aici este vorba despre o fata pe nume Yuuki care a fost salvata de Kaname fiind atacata de un vampir siiiiii te las doar cu atat,vreau sa urmaresti tu mai departe.
-Death Parade aici este vorba despre un barman care primeste clientii pe care ii supune la niste probe,ei nu isi aduc aminte ce s-a intamplat pana sa ajunga la bar, este un secret aici pe care il vei afla chiar din primul episod.
-Nanatsu No Taizai este iar la fel, foarte bun are actiune, aventura, romantism si suspans normal.Aici este vorba despre o fata pe nume Elizabeth care pleaca in cautarea celor 7 pacate capitale avand nevoie de ajutorul lor.
Momentan te las doar cu atat, daca nu le-ai vazut pana acum ti le recomand din toata inima sa le urmaresti pentru ca sunt foarte bune, si dupa ce ai terminat cu acestea daca mai ai nevoie de sugestii poti sa ma contactezi.
Vizionare Placuta!

5 răspunsuri:
| WhiteLife a răspuns:

Intra pe My anime list, uita-te la cele mai populare, apoi ia pe rand genurile și alege-ti de acolo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Anime war

| Zorn a răspuns:

Orange
Your lie in April
Kimi ni Todoke
Your Name
Tokyo Godfathers
Spirited Away
Princess Mononoke
Grave of the fireflies
Into the forest of fireflies light
Death Note
Death Parade
Corpse Party
Another
Say I love you

Ai si filme anime pe aici. Stiu ca unele sunt populare, dar poate nu le-ai vazut.

| Radu201828 a răspuns:

Inazuma Eleven

| Glaeder a răspuns:

Salut, Samurai Champloo, Yuyu Hakusho, One piece(ești la zi cu episoadele?), Black butler.