| pooly23 a întrebat:

Salut, imi spune si mie cineva cum se numeau desenele alea animate cu niste omuleți care deveneau ciupercute.(sunt vechi) Daca imi poate spune cineva, multumesc.

2 răspunsuri:
| Justme1997 a răspuns:

Toad patrol?

| Iunix a răspuns:

Norocul tău că ți-am văzut întrebarea și că ai în fața ta un „ expert " care și-a petrecut o pare parte din copilărie în fața televizorului pe Minimax. Desenul animat se numește „ Patrula brotăceilor ".

Găsești câteva episoade pe Youtube, din păcate dublate în română nu găsești.
Ultimul episod a fost când au cântat la țurțuri și toți cei care deveniseră ciupercuțe s-au transformat la loc în brotăcei.