| Benyb a întrebat:

Ma puteti ajuta si pe mine sa gasesc un film? Ce-mi amintesc sunt urmatoarele chestii: Era intr-un viitor nu prea indepartat cand mai toata gheata din Antarctica s-a topit si asa oamenii s-au dus si au inceput s-o exploateze de petrol, pentru ca tot petrolul din lume s-a epuizat. Acolo insa erau mereu conflicte intre Rusia si USA. Tot in acele vremuri a venit o femeie care avea sarcina de a proteja ursii (polari parca, si alte animale) care erau pe cale de disparitie dar nu prea reusea ca erau ucisi totusi. Mai spre final are loc o lupta in ring intre omul care era sef peste tot acel loc si un rus. Mult am de cand il caut. A, si specific ca nu era vechi filmul si nu era nici documentar. Eu cred ca era dupa 2000.

Răspuns Câştigător
| ChristianKalman a răspuns:

The Last Winter? Chasing Ice? Oil on Ice? The Battle for The Arctic? Deep Freeze?
Sunt singurele care îmi vin în minte...

| Benyb explică (pentru ChristianKalman):

Nu-s astea dar mersi oricum pentru efort.

1 răspuns: