| CosminCiotina a întrebat:

Momentan mă aflu in Turcia si mi-am făcut un cont de Netflix acum o lună, iar acum am continuat abonamentul. Pentru o lună la pachetul minim am plătit 18 Lire turcești, care ar fi echivalentul la 3 euro. Stiu că in România prețul la un abonament pe Netflix e mai mare. Când mă intorc in țară prețul va rămâne același ca in Turcia sau va trebui să reînoiesc abonamentul la tarifelel din România?

Răspuns Câştigător
| BogdanM275 a răspuns:

Va trebui sa îl platești, la tarifele din Romania doar daca nu cumperi eventual un Netflix giftcard (turkey) și îl activezi cum VPN așa cum fac și eu.

| cristian_2400 a răspuns (pentru BogdanM275):

Salut. Netflix giftcard are perioada de expirare? De unde ai achiziționat? Mulțumesc

3 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Daca pui VPN de Turcia s-ar putea sa mearga sa platesti ca si cum ai fi in Turcia, nu stiu cu ce card ai platit, e posibil sa se uite si la ala daca e de Romania

insa e foarte interesanta ideea big grin

| BlackLight1987 a răspuns:

Ai putea sa rămâi pe serverul din Turcia, dar conținutul va fi cel din țara in care ai facut abonamentul.
Trebuie să verifici pe la setări pe undeva, unde găsești serverele sa nu fie pe automat, pentru ca atunci te va transfera pe serverul din Ro. Nu stiu daca pretul, totuși se va modifica?!