| anonim_4396 a întrebat:

Parintii mei nu ma asculta deloc.Eu le spun ceva si nu le pasa ce le zic.Nu imi cer deloc scuze cand se comporta urat cu mine.Cand fug in curte(stau la bloc),vreau sa le dau impresia ca fug de acasa,dar ei isi vad de lucru,chiar daca nu au ceva important de facut.Ei nu ma inteleg deloc, nici cand am probleme, nici cand vreau sa imi renovez camera.Ei imi pun prea multe conditii(cel mai mult mama)si tipa la mine in timp ce imi spun conditile.Mama se comporta ca o scorpie:1.)comenteaza in secret despre toata lumea de care nu ii place.
2.)tipa ca stau mult pe telefon cand de fapt muncesc si eu
3.)tipa atat de mult incat ma doare urechea in fiecare zi
4.)ma face mereu trista cand imi spune povesti urate(cele mai dese sunt cu moarte, astea au zis colegele ei ca li sau intamplat).sad
5.)nu ma lasa sa ma uit de cat la desene tampite(trebuie sa ma uit pe ascuns casa pot vedea filme faine).
6.)imi zice ca am prea multe haine si ca nu vrea sa imi mai cumpere nici una(o data mia adus haine urate si patate, eu imi aleg singura hainele si mi le cumpara tata, nu am multe haine pentru fiecare anotimp ca mi se fac mici)
7.)tipa si comenteaza despre bunica(in fata ei) saraca bunica
8.)nu imi cumpara nici un cadou nici odata si tipa la tata sa nu imi cumpere nicu el
9.)vorbeste pe ascuns despre mine(ma jigneste)
10.)ii spune lui tata cum sa se poarte cu mine si uneori cand nu face ce ii spune mama, mama il cearta si il trage in bucatarie(atunci comenteaza despre mine; o aud)
MAMA NU E O PERSOANA INTELEGATOARE(IN FAMILIE, CA IN REST SE PREFACE)
Tata:
1.)o asculta pe mama
2.)nu vrea sa imi cumpere haine sau pantofi care nu sunt la reducere(asa am ajuns sa imi cumpar haine si pantofi la sfarsitul sezonului, din cauza mamei ca vrea sa imi cumpar numai pantofi din piele si din cauza tatei ca vrea numai la REDUCERE)
3.)mereu se supara pe mine pentru cele ma mici chestii
4.)nu vrea sa imi cumpere un telefon nou
Vreau sa imi schimb parintii(mai ales mama).Nu mai pot! Ce sa fac?!

4 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Nu ai nici-o vină Prieteni ţii alegi dar părinţii ţii dă Dumnezeu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Scuzati-ma daca am gresit categoria happy

| KlaudyaPussy a răspuns:

Cam asa sunt si parinti meii, dar haine si chesti im mai cumpara mama. dar vor doar sa stau in casa la telefon nu pot sa vorbesc.straight faceetc...tu catii ani ai? happy

| anonim_4396 explică (pentru KlaudyaPussy):