| KnowEverything a întrebat:

Probabil ca ati mai intalnit intrebarea asta, dar imi puteti spune va rog o lista cu cele mai bune drame/filme psihologice/filme de razboi vazute de voi? big grin

Lista sa fie cat mai lunga.

Răspuns Câştigător
| faramatania a răspuns:

Dramă:The Selfish Giant (2013),Boyhood (2014),Cake (2014),Effie Gray (2014),Squatters (2014),Volver (2006),La sconosciuta (The Unknown Woman
2006),The Number 23 (2007),Awake (2007),Unknown (2011),Angels Crest (2011),Passion (2012),Closed Circuit (2013),Dom Hemingway (2013),Psihologice:Source Code (2011),Exam (2009),The Hidden Face (2011),Magic Magic (2013),Predestination (2014),Autumn Blood (2013),The Double (2013),Straw Dogs (2011),The Captive (2014),Lizzie Borden Took an Ax (2014),Cyberbully (2015),Război:The Book Thief (2013),The Flowers Of War (2011),Der Untergang (2004),Inglourious Basterds (2009),The Monuments Men (2014),The Imitation Game (2014)

| KnowEverything explică (pentru faramatania):

Am vazut cateva din cele enumerate.Pot zice ca Imitation Game intra cam la toate categoriile, De Untergang la fel. Le-ai vazut personal si le recomanzi sau copy/paste de pe internet?

| faramatania a răspuns (pentru KnowEverything):

Văzute! Și-s doar câteva din cele pe care le recomand frecvent.Auzi copy/paste de pe internet? Dă tu copy-paste pe listă și vezi la ce internet ajungi.Mi se pare mai corect așa.Iar dacă găsesti, de acolo să te inspiri, ca sa eviți o întrebare atât de uzuală (sau întâlnită, cu o definești).

| KnowEverything explică (pentru faramatania):

Prea bine happy Mersi atunci, sper sa fie bune big grin

5 răspunsuri:
| iSwag a răspuns:

Https://www.facebook.com/pages/Fumul-Tigarii-ツ/487469574648678

Cel mai tare thriller psihologic. Stomacul meu a facut greva 2 zile, nu am mai putut dormi :(.

| Minimalistul a răspuns:

Eu nu cred ca am vazut nici unul, in fine. Uite aici un link care te-ar putea ajuta: http://www.cinemagia.ro/......ice-5608/.