| AlexAlxAlex a întrebat:

Salut, puteti sa imi recomandati niste anime-uri de 12 episoade, nu conteaza genul doar sa ma captiveze? Si mai am o intrebare, merita sa ma uit la filmele si ova-urile de la One punch man?

Răspuns Câştigător
| Sekim a răspuns:

Salut
1. Hataraku maou sama
2. Goblin Slayer ( 12 ep, doar sez 1 momentan )
3. Hellsing Ultimate ( 10 episoade, dar merita din plin )
4. Koutetsu no kabaneri ( 12 episoade )
5. Katsute kami data kemonotachi e ( 12 episoade, doar sez 1 dar merita din plin si asta )
6. Mikankunin de shinkoukei ( 12 episoade )
7. Gangsta ( 12 episoade, genial )
8. Drifters ( 12 episoade + 3 OVA )
9. Cautious hero : the hero is overpowered but overlay cautious ( 12 episoade, genial si asta )
10. Zetman ( 13 episoade )
11. Arifureta : from commonplace to world s strongest ( 13 episoade )
12. Devil may cry ( 12 episoade )
13. How not to summon a demon ( 12 episoade )
14. Devils line ( 12 episoade )
Cam astea ar fi unele din cele mai bune vazute de mine, am vreo 50 vazute in notepad dar am selectat cum ai spus, 13 ep sau mai putine. Vizionare placuta.
See youwinking

1 răspuns:
| NeverGonnaLetYouDown a răspuns:

1.Tower of God( 13 episoade).
2. Da, in special daca is cele de la primul sezon( au fost foarte bune).