| DanielBalan a întrebat:

Puteti sa imi spuneti si mie niste filme cu zombi? Cele mai multe titluri primesc funda.

Răspuns Câştigător
| Diabolique a răspuns:

Resident Evil (seria), Dawn of the Dead (2004), Shaun of the Dead (2004), Night of the Living Dead (1990), Day of the Dead (2008), Pet Sematary (1989), Braindead (1992), Quarantine (2008), 28 Days Later... (2002).
Astea le-am văzut eu, dar dacă te ajută, uite și o listă completă cu filmele cu zombie: http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_zombie_films.
Vizionare plăcută!

4 răspunsuri:
| iowa a răspuns:

Daca iti plac zombi uitate la THE WALKING DEAD, e un serial horror si dureaza mai mult decat un film.are 2 sezoane si inca se mai fac.

| SoJustMeAndU a răspuns:

The down of the dead(dimineata mortii)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zombieland
Resident Evil
American Zombie
Zombie Strippers
Zombie Town
28 Weeks Later
Shaun Of The Dead
Land of the Dead
Zombie Holocaust
Cam atatea, nu mai stiu. Dar cel mai mult mi-a placut Zombieland si Resident Evil. happy

| M4nu3l a răspuns:

Http://www.cinemagia.ro/filme/tags/filme-cu-zombie/ (sunt toate filmeledin lume cu zombi