| SSScr a întrebat:

Salut, stie cineva daca X Factor se mai difuzeza anul acesta? Am vazut ca Horia Brenciu s-a intors la ProTV, ar fi mare pacat se nu se mai difuzeze.

1 răspuns:
| Furnicuta000 a răspuns:

Nu va mai fi X Factor anul asta. Asta e raspunsul oficial al producatorilor

https://www.libertatea.ro/......ni-2561424

Pe scurt, nu mai au audienta, au luat pauza 1 an si inca se mai gandesc daca sa mai reia in viitor. Pt un asemenea show se cheltuiesc foarte multi bani si neavand audienta, nu prea merita sa il mai faca.