| Drsss a întrebat:

Salut, stiti cumva niste filme gen "Disparuta 2012" ( Gone ) care sa aiba cam aceeasi poveste? Mi-a placut foarte mult filmul si as vrea sa ma uit la altul tot de acest gen, va rog sa nu imi dati altele cu alta poveste... daca se poate sa fie cam la fel ca cel de v-am spus, multumesc

Răspuns Câştigător
| Raven a răspuns:

Aceeași poveste, în ce sens? Cu criminali în serie, cu persoane dispărute, cu răpiri, cu surori, cu o femeie drept personaj principal? Îți dai seama că nu există filme cu exact aceeași poveste, care ar fi rostul?
Încearcă The Silence of the Lambs (1991), Copycat (1995), Kiss the Girls (1997), In the Cut (2003), Taking Lives (2004), Hard Candy (2005), Mr. Brooks (2007), Death Proof (2007), Untraceable (2008), The Call (2013)
Îți dai seama că asemănările/deosebirile dintre filme sunt subiective, ceea ce mie mi se pare că leagă aceste filme s-ar putea să nu ți se pară la fel de evident...

2 răspunsuri:
| faramatania a răspuns:

Deception (2008),The Gift (2015),The Boy Next Door (2015),Chloe (2009),Side Effects (2013),Kept Woman (2015)

| Calinescu1720 a răspuns:

Slender Man un monstru care răpește copi.Este de groază