| Maripapaia a întrebat:

Acum mulți ani in urmă am vazut un film foarte frumos! As vrea sa-l vad din nou, dar nu stiu cum se numeste. Mi-a rămas in cap o singura secvență din film.

Deci era un barbat, o femeie si un copil mic. Ei parca fugeau de cineva sau ceva de genul. La un moment dat moare femeia; si copilul mic (care avea câteva luni) a ramas cu acel bărbat, care nu era tatăl lui. Copilul si bărbatul erau parca într-o dubiță alba si copilul a inceput sa plângă, iar bărbatul, ca sa nu se mai audă plânsul copilului, i-a pus mâna la gura si pe nas... copilul dupa 1 min sau 2 s-a sufocat.

L-a mai văzut cineva? Știți cumva cum se cheamă?
Filmul ăsta este foarte frumos. Acea secvență pe care mi-o aduc aminte, mi-a rămas in inimă. Un lucru atât de crud.
Vreau neapărat sa revăd acel film.

Răspuns Câştigător
| Lule a răspuns:

Savior (1998)

| Maripapaia explică (pentru Lule):

Mulțumesc! ????

3 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Îți recomand și The Ring, la fel de frumos. Tot cu Nastassja Kinski.
http://www.cinemarx.ro/filme/The-Ring-Inelul-72968.html

| Demidol a răspuns:

"Un lucru atât de crud" cum singura spui, este "un film foarte frumos"?! Ciudate gusturi ai!