| PlzHelpMe a întrebat:

Am o intrebare, cati avatari sunt in seria Avatar? Eu stiu doar doi Aang si Korra!

Răspuns Câştigător
| PainTech a răspuns:

Doar ei sunt. Tin minte ca aveau de gand sa continue seria, nu stiu exact ce s-a intamplat.

Poate e oarecum bine, oamenii au asteptari mari de la Avatar iar asteptarile mari duc la dezamagire ( cum a fost si cu GOT ).

1 răspuns:
| Davidqqxd a răspuns:

Inainte lui aang au mai fist avatari : Roku, Kyoshi, Kuruk, Yangchen si primul avata Wan. Nu au serii proprii ci se fac referinte la acestia. Povestea lui Wan o gasesti in 2 ep din avatar Korra din cartea 2 ep 18-19 sau ceva de genu.