| Preda_Eduard_1973 a întrebat:

Am o mare problema nu pot dormi noaptea.nu am vreo "boala" sau ceva de genu doar ca e din vina filmelor horror.m.am uitat la the grudge 1 2 si 3 si acum stau mereu cu ochii deschisi ca sa nu apara fantoma laughing,mereu dorm pe spate ca sa vad ce se intampla,daca dorm pe o parte imi imaginez ca fantoma e in spate,daca dorm pe burta la fel, si mai ales noaptea aud lovituri in calorifer (asta e din cauza centralei care este in functiune) si ma sperii.Chiar nu mai pot suporta inainte dormeam linistit acum daca se face un "deal" pe patura ma sperii si o "indrept". Daca ma uit sub patura imi este frica sa nu apara ceva de acolo.Va rog frumos dati.mi niste sfaturi in fiecare dimineata ma trezesc obosit siam incercat sa cred ca nu exista dar nu pot.

3 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Te-a traumatizat filmul ala laughing. Si pe mine m-a speriat un pic, dar nu te mai uita daca ti se face asa de frica. Uita-te la o comedie ceva :American Pie 1, 2, 3, 21 and over, Accepted, Marea Mahmureala 3 si poate o sa iti treaca. Oricum, n-ai de ce sa iti fie frica, deoarece fantomele nu exista sau cel putin aia din The Grudge laughing. Asa ca iti bafta si somn placut data viitoare.

| OoBunnyoO a răspuns:

Nu te mai uita la filme de groaza, daca stii ca iti provoaca atatea probleme. Inainte sa te culci incearca sa vezi o comedie sau ceva de genul. In cateva zile o sa iti treaca.

| AnielaaEllaMaxii a răspuns:

Inainte de culcare bea niste lapte cald, te mai linisteste + gandeste-te ca nu exista asa ceva, e doar imaginatia ta. Dormi cu tv-ul aprins sau ceva ce face lumina.