| Victor1996 a întrebat:

am o problema legata de Netflix, sunt in Germania si mi-am facut contul de Netflix aici, problema e ca atunci cand vreau sa vizionez un film nu imi da limba romana, doar engleza si germana, stiu ca unele filme nu au limba romana dar pe contul altcuiva merge acelasi film in limba romana, contul respectiv e facut in Romania. Eu cand mi-am facut contul nu mi-a aparut sa bag tara de provenienta, cum as putea sa rezolv problema. Multumesc

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

N-ai ce face. Netflix emite strict pentru tara in care ai abonamentul. Si eu caut, uneori, cate o ora pana gasesc un film cu subtitrare intr-o limba civilizata. De altfel, si cand cauti printre filmele recomandate sau nou intrate pe Netflix, nu gasesti in Germania aceleasi filme ca in Romania.

| Bizon95 a răspuns (pentru ardnaxur1961):

Chiar face treaba asta la o chestie amarata ca subtitrarea?
inteleg sa nu te lase sa vezi anumite filme in alta tara, dar subtitrarea nu e tinta unor limitari de marcheting!
adica e PREA gogonata, chiar si pentru MARELE Netflix

1 răspuns: