| Sand77 a întrebat:

Am probleme cu gasirea numelui unui film de pe Minimax. Nu imi amintesc aproape nimic despre el. Stiu doar ca personajele erau animale.
Cateva scene pe care mi le aduc aminte...
Unul dintre personaje s-a pierdut intr-o seara, alt personaj il cauta cu felinarul prin noapte, l-a crezut mort s-a dat batut si a intrat in casa, ca peste ceva timp sa apara si personajul disparut.

Imi amintesc ceva si de un conac. Conacul asta avea pasaje subterane pe unde satenii au putut sa-l atace sau ceva?

Inca o scena... nu stiu daca tot din acelasi film sau e altul.
Personaj certat cu legea, se angajeaza ca curatator de hornuri (cosar), trece pe langa o nunta unde e pus sa le faca o fotografie nuntasilor, nu apuca sa o faca ca e prins de fortele de ordine, bagat intr-o inchisoare, intr-o celula foarte inalta.

Va rog frumos daca aveti idee despre numele filmului...sau nu stiti numele dar mai va aduceti aminte si alte scene sa postati aici

2 răspunsuri:
| eckblume a răspuns:

Nu stiu despre ce film/desen vorbesti. In acest link gasesti lista tuturor desenelor difuzate pe Minimax, dar si pe alte canale. Poate ti-l amintesti dupa titlu. https://ro.m.wikipedia.org/......m%C3%A2nia

| Sand77 explică:

Multumec oricum, am gasit intr-un final filmul dorit. Din pacate nu a fost pe lista din Wikipedia. Filmul se numeste "Vantul prin salcii" "The Wind in the Willows" pentru oricine il mai cauta.