| DoBrOOO2001 a întrebat:

am si eu o intrebare legata de filme, de ce multe persoane prefera sa descarce filmele in loc sa le vada pe net. Care este avantajul daca le descarci.(Avand in vedere ca mai si stai putin dupa ele sa se descarce)

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Atunci cand le stochezi pe hard, le poti vedea oricand, chiar si cand nu ai internet. Poate e mai comod sa urmaresti filme direct online, dar sursa lor e imprevizibila (azi poate le gasesti, dar maine s-ar putea sa nu le mai poti urmari).
In plus, pe web apar fel si fel de reclame si restrictii de vizionare, pe cand offline vizionarea e fara dureri de cap. happy

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu unu le descarc ca sa le vad cand am chef, nu fac nimic piratat, descarc in mod legal https://www.internetdownloadmanager.com/
am fost si pe nerflix dar nu aveau producti in limba Germana cum credeam sau nu puteam vedea eu din ro nu stiu, filmele vechi, multe seriale nu-mi plac, de ce descarca uni filme? calitatea lor full hd plus ca le pot viziona pe tv

| Ineys a răspuns (pentru RAY):

Cum le descarci in mod legal? Si cum le-ai descarca in mod ilegal?

| Lioana a răspuns:

Pentru ca internetul poate pica sau sa mearga mai prost iar filmele in acest caz merg sacadat: se tot opresc sa se incarce. Daca le descarci le poti vedea oricand, chiar si cand nu ai acces la internet.
In plus, filmul pe care il vezi azi pe net, maine s-ar putea sa nu-l mai gasesti. Chiar si de pe Netflix s-au șters unele filme.

| Ineys a răspuns:

Filmele descarcate au o calitate mai buna decat cele vizionate online. De exemplu pot descarca un film 4K daca vreau, ceea ce nu cred ca gasesti asa usor de vazut direct in browser.

| Felys a răspuns:

Cine mai descarca filme, eu credeam ca a apus aceasta practica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Le pun 1080p pe tv