| Mirellusha a întrebat:

Am si eu o intrebare:Mergea odata pe minimax un desen animat, despre o rata care tot rezolva mistere.Nu am prea multe amanunte.Acea rata avea si un nepot, sau cam asa.In desen animat rata purta ochelari.Ea era un fel de detectiv.Nu-mi aduc aminte prea bine cum se numea desenul animat,si nu stiu nici numele personajelor! Sper sa ma ajutati!

Si mai era un desen animat,care la fel,din pacate nu mai tin minte cum se numeste, dar era ceva cu Alan-Dala.Aici imi aduc aminte ca parca niste copii erau cei ce dezvaluiau misterele.Si de fiecare data cand incepeau „cercetarile" spunea un personaj ceva legat de Alan-Dala.Nu-mi aduc aminte cum se numeau personajele si nici cum se numea desenul animat. Sper sa ma ajutati voi. FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Alina291 a răspuns:

Desenele cu rata care rezolva mistere se numeau Miss Mallard, iar celelalte desene, Bravo Huckle.happy

1 răspuns:
| bingolina a răspuns:

Parca se numea oraselul alan-dala sau oraselul misterelor... pe acolo! sper ca ti-am fost de ajutor