| Rambokay a întrebat:

Am si eu o problema cu un program de editat si anume Sony Vegas Pro 12. Am filmat o prezentare la un metin cu Bandicam (frapsul imi face mult lag) si cand am dat sa il bag la editat in Sony Vegas Pro 12 nu mergea adica nu mi-l baga la edita, mentionez ca extensia era.avi. Ciudat esta ca am mai facut o incercare la un video (acela care il detine Windows 7 cu niste animale) sa il editez in Sony Vegas si a mers dar avea extensia.wmv. Ce sa fac ca sa imi mearga video-urile ce le filmez cu programul sa le pot edita in Sony Vegas?

4 răspunsuri:
| taken a răspuns:

Vrei sa-l upload-ezi pe Youtube?
Pune-l asa, ce vrei sa-i mai faci?
Daca este cam mare nu-i nimic, va dura mai mult atata tot. Poti si sa intrerupi upload-ul si sa continui mai tarziu sau in alta zi.Totul este sa nu-i schimbi numele si sa nu scrii nimic la descriere, etichete, categorie si nu-l adaugi nicaieri decat dupa ce s-a incarcat complet.Pur si simplu inchizi browser-ul si cand iti spune ca o incarcare este in curs de desfasurare dai parasiti...
Cand vrei sa continui dai din nou la incarcati si selectezi clipul.
Daca vrei sa-l editezi pentru alte chestii, nu stiu ce sa spun, de ce nu merge.

| Rambokay explică (pentru taken):

Da dar eu vreau sa il si editez....este cam naspa asa!

| taken a răspuns (pentru Rambokay):

Urca-l pe Youtube apoi descarca-l in format mp4 (va avea dimensiuni mult mai mici decat fisierul pe care il ai acum) si poate va merge.
Alta idee nu-mi vine.
Daca nu stii cum sa descarci:
http://www.youtube.com/......ttp?/watch

Probabil poti descarca si in alte formate:flv...

| Marian_Alexandru_1998_PMTN a răspuns:

Si eu am patit exact acelasi lucru insa am reusit sa-mi dau seama ce trebuie sa fac.
Deschide badicamu-->video si acolo ai 2 coloane.Una record si una format!
Din coloana format dai click pe pres ent si dupa dai click pe Sony vegas/Premierre/Pinnacle!
Sper ca te-am ajutat happy