| RaziMaaaaa a întrebat:

Am urmarit de la inceput GOT! Asteptam cu nerabdare marele razboi(marea batalie) care, pot spune, a fost de 6-7 ca nota pentru mine.Adica nu il putem compara cu bataliile din LOTR.Toate asteptarile mele au fost spulberate.Ma asteptam sa vad un final de sezon cu White Walkers, ca doar serialul asta zici ca a fost facut de "OMU NEGRU". Mor cei, ce-ti plac cel mai mult, J Snow nota 2 pic de actiune, a fost adus din morti sa zboare cu dragonul, in rest nu am inteles nimic. Dupa parerea mea treaba cu White Walkers s-a termiat brusc si stupid.Voi ce parere aveti, merita un final de sezon cu ei? S-au macar inca 2-3 episoade in plus? Presimt ca in urmatoarele episoade vor fi iar 80% vorbarie 20% actiune si deja devine patetic.
Sunt mare fan GOT dar, cu episodul 3 sz8, au cam dat cu mucii-n fasole cat pentru tot serialul. Respect!

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu am vazut primul sezonul, cateva ep din sez 2 apoi ADIO, ma mir cum de ai rezistat, pe bune nu vad ce vedeti acolo, mai bine ai vedea DR House sau Friends

| Sn4k3 a răspuns:

Au fost cateva lucruri prostesti si putea sa fie mai bun, mai ales la cat l-au laudat, dar asta e, sper sa-si revina cu ultimele episoade. Clar merita niste episoade in plus daca era sezonul mai lung, dar fiind asa scurt sezonul inteleg de ce au terminat totul intr-un episod, n-a fost niciodata vorba despre ei, ci despre tronul de fier. Probabil ca au lasat mai multe lucruri pentru spin-off in legatura cu ei. Nu m-ar deranja sa fie mai multa vorbarie, asta a fost una din partile bune din GoT, doar sa fie facute mai bine. Pana la urma au avut 2 ani, daca au facut totul previzibil si grabit, nu inteleg la ce s-au mai chinuit atat.

| RaziMaaaaa explică (pentru Sn4k3):

Sezon scurt in 2 ani... Aveau tot timpul din lume.

| Sn4k3 a răspuns (pentru RaziMaaaaa):

Pai asta zic. Sper ca au facut ceva mai interesant pentru urmatoarele episoade daca tot au stat 2 ani pentru 6 episoade.

| J0B0MAT a răspuns:

Lumea se aştepta ca white walkerii să fie cea mai mare ameninţare pentru că s-a făcut atâta tam tam şi când i-au distrus într-un singur episod lumea e dezamăgită.You haven't been paying attention.
WW nu prea au făcut mare lucru de la bun început şi până la final.Ei au fost o poveste secundară.
Povestea principală este una despre putere, lupta pentru tron.Personajele cu adevărat rele şi care au făcut cel mai mult rău sunt cele vii, ca Cersei, Ramsey, Jeoffrey.
Îmi place că au terminat repede cu ei, asta mi-a confirmat părerea de la bun început despre WW.Desigur că ar fi putut fi mai bine, mai dramatic şi realistic, ar fi trebuit să omoare încă un dragon, Jon Snow ar fi trebuit să moară atunci când i-a înviat Night King pe morţii ăia sau să nu se mai fii făcut scena aia deloc.
Dar episodul e foarte bun.Cinematografia şi muzica sunt de nota 10, de film.

| RainmakerX a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie ca tine.
Sper ca o sa isi revina in urmatoarele episoade.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, trebuiau sa dispara cat mai rapid ca sa lase loc bataliei politice. Despre asta e serialul, lupta pentru tron.

Dar felul in care au fost distrusi a fost dezamagitor si absurd. Niciunul dintre zecile, poate chiar sutele de mergatori albi n-a simtit-o pe Arya strecurandu-se printre ei decat in ultima clipa, desi mai devreme au demonstrat ca sunt capabili sa auda chiar si picaturile de sange care lovesc podeaua.

Astept sa vina cineva sa imi spuna ca Arya s-a deghizat in mergator alb si asa a reusit sa il omoare pe regele noptii, sau sa aminteasca despre momentul din primul episod cand l-a revazut pe Jon si sa sugereze ca Arya ar avea alte abilitati supranaturale.

| RaziMaaaaa explică (pentru anonim_4396):

Asta m-a suparat si pe mine, nu faptul ca au murit, cat felul in care au murit. Si cand te gandesti ca lumea astepta o lunga batalie cat un sezon cu ww. Dupa parerea mea era mai bine sa ii includa si pe ei in final, ceva de genul distrugeau nordul si atacau Kings Landing, acolo sa se dea marea batalie un 3in1, parea mai atractiv dar na.

| shrink a răspuns:

Producatorii au promis un sezon diferit de restul... asta o sa ramana de vazut