| piticull a întrebat:

am vazut mai de mult un film frumos dar nu mai stiu cum se numeste, am sa descriu putin mai detaliat filmul poate va dati seama.
Erau 2 copii(o fata si un baiat) intr o casa in copac, si se duceau la o biblioteca unde era o femeie batrana si spunea ca acest loc e magic si nu stiu ce. Si erau carti care se mișca. S au dus la una, au deschis o si au ajuns in lumea cărții. Acolo erau personaje din hartie si mai multe iar unele personaje erau pirati

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dragnea si pontalaughing si bunicuța măi dragă Ion Iliescu.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Cred că numai un singur anime (Magic Tree House, 2011)ar corespunde întru totul, descrierii tale. Film, nu am găsit. Anime-ul îl poți viziona pe Dailymotion, în câteva părți.
Scrie pe Google, exact așa (pentru a vedea, despre ce e vorba):
Magic Tree House part 1 Dailymotion

O secvență, aici:
https://www.youtube.com/watch?v=uf8cALicCk0

Asemănătoare, ar fi mai multe: The Pagemaster, Bridge to Terabithia, Flipped, The Spiderwick Chronicles, The Neverending Story (eventual, serialul Tales From the Neverending Story)...

| Aasdfghj a răspuns:

Hey! Intreaba pe grupul de pe Facebook https://www.facebook.com/groups/221656478022100/
Te rog sa-mi spui si mie daca afli :D

| BotezanDaniel a răspuns:

Ce bine ar fi daca am stii ceva telepatie laughing cu niste regizori care se incadreaza in orice descriere de film! rolling on the floor big grin