| lovethesky a întrebat:

Care este cel mai frumos film de dragoste din lume (cu exceptia filmelor A Walk to Remember sau Titanic) pe care sa-l urmaresc cu o fata ce vreau sa o cuceresc?
Promit ca dau funda! big grin

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cucerești fete uitându-te la filme de dragoste împreună. Dă-i o floare, vă căsătoriți, tu pleci la meci iar ea la cinema cu fetele ca să-și plângă uneia alteia pe umăr când protagonistul își părăsește fata și apoi o caută cu disperare realizând că a greșit și nu o să mai găsească pe altcineva cum era ea. Dar mna, faci cum vrei, deși, nu cred că sunt filme care să fie de x ori mai tare, frumos blablabla decât altul. Ca și fată, găsesc filmul titanic(și alte filme la care alții sunt în limbă după ele), al naibii de plictisitor și extrablabla apreciat etc, mai degrabă îmi bag furculițe în ochi și urechi. Plus de asta, poate nu-i va plăcea ce vei alege. Deci, lasă fata să aleagă filmul, și prefă-te că îți place dacă tot vrei să fii alături și s-o vezi plângând sau râzând în draci.

| lovethesky explică (pentru anonim_4396):

Oricum ii iau un trandafir rosu! big grin

| RedHots a răspuns:

Strania poveste a lui Benjamin Button este foarte frumos. Pe sistemul A walk to remember sunt : The Notebook, Dear John, PS I love you

| Omiiiiiiida a răspuns:

-The Notebook,
-Love Story,
-Sweet November,
-Just Like Heaven,
-P. S. I Love You,
-The Holiday,
-The Lake House,
-The Proposal.

| Rebeca99 a răspuns:

Filmul,,Ghost'' nu ii de groaza cum pare...e unul foarte romantic si ineresat. sper ca te-am ajutat happy

| LaraLar a răspuns:

Un film frumos de dragoste mai este si Love Story.