| AdrianaSweetyCy a întrebat:

Caut de foarte mult timp un film pe care l-am vazut cu foarte multi ani in urma si incerc sa il gasesc sa il revad dar nu tin minte titlul filmului si sper sa ma puteti ajuta. In film este vorba despre un pompier (tanar) care intr-o interventie nu a reusit sa isi salveze colegul de munca si pentru ceva timp nu mai avea curajul sa intervina in incendii. Pana intr-o zi cand se produce un accident rutier foarte grav in care o fata tanara si frumoasa ramane blocata intre un tir si masina ei (ceva de genul asta) iar el decide sa intervina el pentru salvarea ei care este foarte dificila.El ramane foarte multe ore impreuna cu ea si incearca sa o tina in viata,in fine,o salveaza dar fata ramane paralizata iar el chiar din urmatoarea zi de dupa accident o viziteaza la spital, in final el se indragosteste de ea..atat imi aduc aminte din film. Daca a vazut cineva acest film sau are idee cum s-ar putea numii si ma poate ajuta as aprecia foarte mult! Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Poate este vorba de filmul Signs, cu Mel Gibson. Femeia este prinsa intre masina si un copac, dar nu cred ca supravietuieste.

| AdrianaSweetyCy explică:

Am cautat dar din pacate nu am gasit nimic. merci oricum!