| WrittenInTheStars a întrebat:

Caut un film francez, daca nu ma gresecs. Filmul e despre un politist care locuieste cu fica sa intr- un loc destul de izolat, nu-mi amintesc daca lucuiau si cu mama fetitei. Intr-o fi fetita a fost violata si ucisa. Violatorul a fost gasit, dar tatal fetitei a adus dovezi ca nu el o comis crima. El a fost eliberat si s-a dus sa-l multumeasca pe tata fetei, acolo a fost ucis de politist si ingropat.
A doua zi cind politistul a ajuns la lucru a fost intrebat de un coleg, de ce a procedat asa. Raspunsul lui a fost ceva de genu, ce-i care nu se razbuna cu timpul uita despre razbunar​e, violatorul peste citiva ani din nou v-a comite astfel de crima, iar eu m- am razbunat. Mersi anticipat!

1 răspuns:
| faramatania a răspuns:

Les 7 jours du talion (2010)?
http://www.imdb.com/title/tt0445054/