| Yxor99 a întrebat:

Caut un film vechi de ore bune, dar nu îl găsesc. Nu mai țin minte cum se numeşte ci doar despre ce e vorba. E vorba despre un bărbat crescut în spațiu de când era bebeluş. Un robot se ocupa de tot ce avea nevoie.( Era o scenă în care aşează un ursuleț pe WC ca să vadă dacă robotul îl şterge ) El nu avea nici o metodă de comunicare cu alți oameni, doar nişte filmulețe predestinate. Pe scurt omului i se face dor de casa pe care nu a văzut-o decât în imagini şi redirecționează nava spre Pământ. Se termină cu el pe o plajă. E un film frumos şi aş vrea foarte mult să ştiu cum se numeşte. Mă poate ajuta cineva?

5 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

The Space Between Us (2017)
http://m.cinemagia.ro/filme/the-space-between-us-626097/

PS. Nu e chiar vechi;)

| Bizon95 a răspuns (pentru floresdemayo):

Si eu m-am gadit la asta, dar am respins ideea
pentru ca e vorba de Marte, nu de spatiu
in plus se termina pe Marte nu pe plaja!

| Yxor99 explică (pentru floresdemayo):

Nu e The space betwen us. Şi pe ăsta îl ştiu. Cel de care zic e mai vechi şi nu are nimic romantic în el.

| floresdemayo a răspuns (pentru Yxor99):

Cred că am văzut peste 300 de filme SF, dar in niciunul nu am vazut faza cu ursuletul la toaletă, ori nu am dat importanta acestui mic detaliu, nici eu nu mai stiu ce sa zic... Un final asemanator, unde o nava spatiala aterizeaza pe tarmul unei mări și un singur alien (cu infatisare umana) coboara si priveste dezorientat si uimit pământul, pentru prima oara in viată... Dar acesta e un extraterestru, pe cand tu cauti o ființă umană care si-a petrecut toata viata pe o nava spatiala si face pentru primii pași pe pământ.
Dacă poți, mai zi-mi ceva din film, poate ca iti mai amintesti si alte amanunte. Cam cât de vechi era filmul? Tu l-ai vazut pe internet sau la TV?

| BBJHHRUGs a răspuns:

Hiiiiiiiiii! Ce memorie buna ai! Ai tresarit in mine niste nostalgii. Si eu caut filmul acesta. E foarte vechi. L-am vazut pe un televizor alb negru. Mi-l amintesc dar nu stiu cum se numeste. Parca la final robotul moare sau i se termina bateriile, ceva de genul si parca nava ia foc sau explodeaza ori se prabuseste. Bravo! Useri ca tine sa tot fie!