| anonim_4396 a întrebat:

cum se numeste la un anime ati vazut ca la jumatea episodului (gen one piece ) arata un fel de promo si vreau sa stiu cum i zice?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

In limba engleza se numeste "Eyecatch". Nu stiu daca are traducere in romana, dar ceea ce spui tu e valabil si pentru Sailor Moon (toate sezoanele) sau Dragon Ball. Aceste secvente video pregatesc publicitatea de pe tv. Sailor Moon difuzat in Romania de TVR era intrerupt de publicitate tocmai cand apareau acele "Eyecatch"-uri (daca tin bine minte)
http://wikimoon.org/index.php?title=Eyecatch