| Filimon_Narcis_1995 a întrebat:

De ce filmul horror "Mama" se numeste asa?

Răspuns Câştigător
| kzd a răspuns:

Pentru ca fantoma este perceputa ca o mama de catre cele doua fete, care se raman singure in padure si trebuie sa se acomodeze cu stil de viata mai salbatic si mama da de ele prin padure si incepe sa le viziteze si este perceputa ca o mama ( cel putin la inceput), pentru ca fata mai mare realizeaza ca nu este o mama si ca trebuie sa se indeparteze de ea. Misto filmul.

2 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Pentru ca antagonistul principal se numeste mama, sau ma rog asa ii spun fetele si filmul poarta numele personajului respectiv.

| Costellino a răspuns:

Pentru ca sa intrebi tu laughing)