| razzviy a întrebat:

Imi puteti spune vreun program pentru editare video...
Aș vrea ceva usor de folosit (ca și Movie Maker) dar cu multe efecte nu numa sa pot pune titlul de inceput si de final si atat...
As vrea un program cu care sa pot face efecte in timp ce video mere ceva mai interesant cum fac uni pe youtube

Răspuns Câştigător
| Katczinsky a răspuns:

Vezi de la AVS. Recent am facut un proiect despre univers care a iesit foarte bine. Programul se numeste AVS Video Editor. Are numeroase efecte, tranzitii, poti adauga imagini, text, subtitrari, fisiere audio pe fundal, poti seta volumul audio, sa imbini imagini, sa pui fisiere intercalate cu un video deja existent, sa-l facu sub orice format vrei (HD, mp3 mp4 AVI MKV etc), sa-i pui credits la final, sa unesti orice audio, video, orice format audio, video sau de imagine, poti taia audio sau video, poti uni sau orice altceva.
Prin urmare poti face cam tot ce vrei. E usor de folosit, trebuie sa stii cateva chestii de baza de aici: http://www.youtube.com/watch?v=DQji5USC-9M
Bafta si spot la prelucrat.

1 răspuns:
| DaftPunk a răspuns:

Sony Vegas este cel mai potrivit.
Daca vrei ceva mai profesional, alege After Effects.