| Andew20 a întrebat:

intrebarea mea face apel la cei care au memoria mai buna ca mine, si sper sa fie cineva care sa ma poate ajuta.

Bun, as dori sa stiu numele unui desen animat vechi, care era difuzat pe fox kids, cred. In acel desen erau cam 9 smaralde magice care daca stiai sa le folosesti iti dadeau un costum magic.
Tin minte cum incepe aceasta serie de desene si anume, personajul principal porneste la drum de la Vila sa intr-un avion personal iar majordomnul lui incearca sa il impiedice sa plece alergand dupa el pe pista. Personajul principal are un smarald rosu parca. Va rog sa ma ajutati care stiti

2 răspunsuri:
| joaxenul a răspuns:

Daca personajul principal era un fel de arici albastru atunci se numea sonic x

| Andew20 explică (pentru joaxenul):

Nu, nu e sonic x. Erau oameni in acele desene.