| Maxxxi a întrebat:

merita sa ma uit la Matrix? Aud multa lume ca zice de el dar pare vechi filmul.

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

și dacă e vechi ce? să știi că tocmai filmele vechi sunt în mare majoritate bune, mai bune decât ce se face azi. azi toți scot filme superficial cu scenarii scrise la repează ca să iasă filmu mai repede și făcut pentru mase. pe atunci se punea mai mult accent pe detalii, depuneau mai mult efort în realizarea filmului. azi bagă 2-3 efecte și gata, cred că au film bun. mai sunt câteva bune și azi, dar puține comparativ cu început de anii 2000. cam prin 2008/2009 să zic că au început parcă să se strice tot mai mult cu filmele.

8 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

The Matrix are nota 8.7 din 10 bazat pe voturile a 1, 604, 133 persoane. (pe IMDB)
In data de 21 mai 2021 urmeaza sa apara The Matrix 4, iar foarte multa lume il asteapta. Daca doresti sa vezi filmul, cel mai bine este sa urmaresti din timp The Matrix, The Matrix 2 si The Matrix 3 ca sa intelegi ce si cum.

| RoCkKiD a răspuns:

Daca ai impresia ca filmele vechi nu-s bune poate nu ar trebui sa te uiti la filme deloc.

| JicaContra a răspuns:

DA, merita... pentru cultura ta generala, daca nu ti se pare prea grozav
este un film pe care putini oameni nu l-au vazut, si te poti trezi ca cineva te intreaba:
"ai lua pastila rosie?"
si nu stii despre ce e vorba, dupa care ala te considera PROST, pentru ca nu stii o chestie de minim bun simt

| Digikey a răspuns:

Depinde daca stii sa citesti subtitrarea si daca intelegi ceva din mesajul filmului.

| Yurisa a răspuns:

Dacă un film e vechi e neapărat prost?

| Theo94 a răspuns:

Da, mai ales prima parte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand il vezi prima data e cel mai interesant. Toate lucrurile sunt interesante la prima vedere. As vrea sa-l mai vad cum il vedeam prin anii 2000.

| Guriuc a răspuns:

M-am uitat la cel film. e el vechi, dar e interesant.