| Robert_Tom_2000 a întrebat:

Prin anii 2005-2010 era un film gen apocaliptic cu zombi, actiunea se desfasura intr-un bloc, stiu ca individul se uita jos si vedea cum un motociclist sau ceva de genu era atacat de un zombi, apoi dupa ceva timp blocul era plin de zombi, iar acesta incerca sa ajunga pe acoperisul blocului unde mi se pare ca acolo se si termina filmul. Stie cineva numele filmului? Respect

3 răspunsuri:
| faramatania a răspuns:

Vezi Phase 7 (2010)
https://www.imdb.com/title/tt1568816/
sau REC (2007) și Quarantine (2008) care sunt la fel.Mai nou poți încerca The Night Eats The World (2018) acesta seamănă cel mai bine cu descrierea ta
https://www.cinemagia.ro/filme/the-night-eats-the-world-2218893/

| Sn4k3 a răspuns:

Rec/Quarantine?

| BuLaNNNeL a răspuns:

Am văzut cam tot ce se gaseste online cu zombi la noi ca doar genul asta imi plac. Dar de ce spui tu, nu mi aduc aminte. Dacă îl găsești sa-mi spui si mie. În schimb imi aduc aminte de un film, în care acțiunea se petrece în bloc. Se numeste La horde.