| ferocious0x0lion a întrebat:

Puteți să îmi spuneți câteva filme de groază foarte exagerate?

Răspuns Câştigător
| vocea a răspuns:

Iata aici o serie

Grotesque este un horror japonez realizat in 2009, in care un cuplu aflat la prima intalnire are parte de cea mai mare nenorocire. Cei doi sunt rapiti si sunt victimele unor descreiati care ii tortureaza in cele mai cumplite moduri. Pentru ca multe dintre scene au fost catalogate drept tulburatoare, in special pentru secventele in care li se amputeaza picioarele sau li se scot ochii personajelor, filmul a fost interzis in multe tari, inclusiv Marea Britanie. Criticii l-au desfiintat pe loc, sustinand ca acele scene violente sunt gratuite si nu sunt sustinute de scenariul foarte slab scris. Drept urmare, Grotesque a fost un esec total la nivel de box-office.

http://procinema.ro/......erate.html

3 răspunsuri:
| faramatania a răspuns:

Exagerate? Bine, până acum, filmele cu formula horror neagreată de mine, sunt:The Human Centipede (First Sequence) (2009),The Human Centipede II (Full Sequence) (2011) și chiar nu mă interesează ce ar mai putea urma în The Human Centipede 3 (Final Sequence)

| Dude82 a răspuns:

Salut. Arunca o privire si aici http://film-bun.ro/horror.

| justinko a răspuns:

Hallows eve este tulburator.