| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU, puteti sa imi recomandati niste filme gen Seven din 1995, cu detectivi, criminali si alte nebunii?
Ms anticipat.

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Mystic river, searching, zodiac, tăcerea mieilor, number 23, al 6-lea simț, memento, rear window (excelent film), shutter island, enemy, bridge of spies, avocatul diavolului

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Cu criminali notorii : The Silence of the Lambs (1991)
Cu gangsteri : The Godfather (1972)
Cu detectivi si actiune, un film foarte bun : Heat (1995)

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nightcrawler (2014), Death Wish (2018), Hangman (2017), Den of Thieves (2018), Nocturnal Animals (2016), Colateral (2004), Survive the Night (2020), Hard Kill (2020)

| Whitesnake99 a răspuns:

Zodiac (2007). doar asta imi vine in minte si mi se pare un reprezentant de seama pentru genul pe care l-ai descris. Nu am vazut Seven personal, desi intentionez de ceva timp