| ioana0013 a întrebat:

Salut, TPU.tocmai am fost la film si am vazut,, harry potter si talismanele mortii :partea 2,,. ce parte v-a placut :prima sau a doua.eu le-am vazut pe ambele la cinema. asta a fost ultimul film...
am si citit cartile.
deci? dau fundita.

Răspuns Câştigător
| Frankun a răspuns:

Mie una mi s-a parut mai interesanta partea a 2happy vreau sa zic ca a avut mai multa actiune decat in prima

6 răspunsuri:
| aumih16 a răspuns:

Au murit o gramada! in asta! nymphadora tonks! remus lupin! colin creevey! vincent crabbe! gregory goyle! severus plesneala (snape)! fred weasley! celalalt george weasley! a supravietuit alaturi de parintii sai molly weasley arthur weasley! ron weasley! ginny weasley! hermione granger! harry potter! draco malfoy! blaise zabini! si restul daca nu ma insel si rubeus hagrid a fost capturat dar nu stiu daca a murit!

| aumih16 a răspuns:

Dobby spiridusul goblinul a murit si el in asta!

| aumih16 a răspuns:

Dumbledore a murit data trecuta! de severus plesneala (snape)! deoarece draco reacredinta (malfoy)! avea aceasta sarcina! dar severus snape l-a oprit! fiindca el era printul semipur! si el trebuia sa il omoare!

| aumih16 a răspuns:

Sirius black a murit in ordinul phoenix! de bellatrix lestrange! care tot ea initial a vrut sa il omoare si pe dumbledore! in printul semipur! striga si radea malefic! spunand ca l-am omorat pe sirius black! l-am omorat pe sirius black! l-am omorat pe sirius black! in fine harry potter a urmarit-o! pana in lanul de porumb! a pierdut-o initial! dar se ascunsese! si se pregatea cu un monstru sa faca vraji! in filmul asta e evident ca cap de mort (voldemort)! nu a avut mila de nimeni! si a omorat atat de la cercetasi (gryffindor) cat si de la viperini (slytherin)! e bine de stiut ca harry potter l-a invins odata pentru totdeauna pe cap de mort (voldemort)! in sfarsit se termina bine caci se casatoresc harry potter si ginny weasley au doi copii impreuna! ron weasley si hermione granger! au si ei doi copii impreuna! draco malfoy (reacredinta)! si astoria greengrass! de asemenea! au doi copii impreuna!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ambele au fost necesare si fac practic un singur film. Nu prea imi place ca au taiat multe scene la montaj, cu toate ca le-au filmat...
In rest, n-am ce sa critic. L-am vazut de 2 ori la cinema pana acum. Sper sa-l mai vad de cateva ori pana la sfarsitul verii. E cel mai important film al anului!

| LoryIsNotFunny a răspuns:

Ambele au fost foarte bune
primul e putin mai plictisitor pentru ca e pana la jumatatea cartii si inca nu incepe actiunea, dar al doilea e... primeste 100000000... 0000000/10