| ThorTheLegendOfShaiya a întrebat:

Salut tuturor!
Acum ceva timp m-am uitat la un film anime in care un baiat se duce sa isi caute fosta iubita in tokyo si se imprieteneste la liceu/facultate, numai stiu bine, cu un baiat care e motociclist ( baiatul asta suferea de nu stiu ce boala si moare ) si cei doi devin cei mai buni prieteni. Dupa asta afla ca de fapt prietenul lui are ca iubita pe fata ce o cauta (fosta). Dupa ce moare motociclistu se combina cu o prietena facuta tot in timpul liceului/facultatii si se muta impreuna el fiind angajat la vanzator si isi ajuta niste prieteni sa iasa aia cu 3 fete si ii cere permisiunea iubitei lui, ea il lasa si una din alea 3 fete era si fosta lui (el nu stia ca aia o sa vina) si nu se intampla nimic. Se intoarce acasa si dupa ceva timp iubita lui trebuie sa se duca la casa ei natala, numai stiu motivul si se duce si el la casa lui natala unde e vizitat de fosta si sora ei. Se combina iar astia 2 ( o inseala pe gagica-sa) si dupa, in ultima seara de stat acasa parca se trezeste la casa lui natala cu gagica-sa la usa si ii zice "Mincinosule!" sau ceva de genul si pleaca. Intr-un final asta ramane cu fosta lui desi actuala ii mai dadea o sansa.

Acum numai stiu numele filmului si chiar vreau sa-l mai vad odata. Dau funda si ce vreti voi numai sa-mi dati si mie numele animeului.
Multumesc anticipat!