| DDCC a întrebat:

Salut tuturor!
Era un episod în care prietena lui Chiorete îi dă papucii, el e chemat pentru un caz, intră cu mâinile goale în "ciurulala" de gloanțe a unor infractori spunând "Nu îmi mai pasă de nimic!" și pentru acest gest este promovat în grad, fiindcă e singurul care a putut înfrunta hoții sau ce erau ăia.
Are cineva idee de numele eposodului? Nu e Generalul Chiorete și nici Avansarea lui Chiorete sau cel puțin eu nu am găsit scena în clipuri.
Anticipat mulțumescu-vă pentru ajutor!

2 răspunsuri:
| Vvistula a răspuns:

Ziua Chirotei langa copac este episodul

| DDCC explică (pentru Vvistula):

Cum? Nu găsesc.
Am uitat să precizez, am crezut c-am făcut-o: numele serialului este Trăsniţii.

Întrebarea e serioasă.