| narcislaisor a întrebat:

Salut va rog din suflet sa ma ajutati sa gasesc si eu un film care il caut de 7-8 ani, este vorba de unu care intra intr-o pestera sa se lupte cu un dragon (sau ceva de genu ) daca se spala in sangele dragonului pielea lui se intarea si devenea indestructibil insa a fost lovit de catre acest dragon in spate si la invinetit ( unde pielea era invinetita sangele acelui dragon nu is facea efectu, adica nu ii mai intãrea pielea ). Dupa ceva timp o fata se indragosteste de el insa el esra indragostit de o printesa din polul nord. Fata care era indragostita de el ii face o vraja sa se indragosteasca si el de ea si uita de fata din polul nord. Apoi ãsta se duce la polul nord cu prietenul lui, pentru ca prietenul lui vrea sa o ia de nevasta pe printesã. Printesa cand il vede aici pe el crede ca el a venit dupa ea insa apoi si-a dat ea seama ca prietenul sau a venit sa o ia. Va rog frumos daca stiti sau macar credeti ca stiti spuneti-mi orice raspuns ma poate aduce mai aproape de gasirea acestui film va multumesc

2 răspunsuri:
Shin
| Shin a răspuns:

Cred ca este vorba de Inelul Nibelungilor.

Ai link:
http://www.imdb.com/title/tt0387541

Numai bine, Shin;)

| biakiss99 a răspuns:

Ring of the Nibelungs asta e