| tal4556 a întrebat:

Salut, vreau sa vad un film si zice ca trebuie sa descarc VLC media player, l-am instalat si tot nu ma lasa, ajutor!

12 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pe langa programul de redare (player) mai ai nevoie si de CODEC-ul necesar pentru redarea formatului de film dorit.
Eu folosesc K-lite codec pack, care include si un player simplu (Media Player classic).
Reda orice format popular de fisiere video si audio fara probleme, inclusiv DVD-uri inregistrate profesional.

Nota:
Verifica si marimea fisierului video pe care vrei sa-l redai!
Daca este mai mic de 10Mb, atunci doar numele este de film, altfel poate fi chiar un virus!

| RAY a răspuns:

Descarca bsplayer, kmplayer

| sierra1 a răspuns:

Cine zice? Înceară și alt player. Bsplayer freee este excelent. Il găsești aici:
http://bsplayer.com/bsplayer-romanian/download-free.html

la pornire iși ia niste codec-uri, lasă-l să ia. Si va merge! Spune-mi cuma mers.

| tal4556 explică (pentru sierra1):

Sunt vreo 10 codec uri

| sierra1 a răspuns (pentru tal4556):

Ia-le toate!

| tal4556 explică (pentru sierra1):

Si vreau sa vad filmul direct pe net, nu sa il instalez si dupa sa ma uit. tot nu merge dar mersi

| sierra1 a răspuns (pentru tal4556):

E online?
Atunci ori nu e la tine baiul ori n-ai Adobe flash. Caută și asta

| tal4556 explică (pentru sierra1):

Am instalat. tot nu i bun. am vrut doar sa vad polaroid, dar na, mersi mult

| sierra1 a răspuns (pentru tal4556):

Atunci nu e la tine baiul.
Sau sună un coleg, dă-i linkul si să spuna dacă lui îi merge

| ziftode a răspuns:

BANUIESC, prea putine detalii ca sa am certitudinea
ca are nevoie de vlc pentru stream, sau... ca plugin
pe chrome sau pe orice browser bazat pe chrome, vlc plugin nu merge, pe firefox s-ar putea/ar trebui, dar nu am mai incercat de ani buni, insa incearca, poate iti merge

| tal4556 explică (pentru ziftode):

Atunci l am instalat degeaba. yey

| jerkbottoms a răspuns:

Poti incerca sa cauti pe internet. Sunt multe site-uri specializate pe asa ceva, desi nu incurajez chestiile de genul.