| factorixxx a întrebat:

Salut vreau si eu niste animeuri de actiune-dragoste gen Mirai Nikki, Highschool dxd,...

Răspuns Câştigător
| onneshhott a răspuns:

Inteleg de ce vrei animeuri gen Highschool DxD dar, Mirai Nikki.
Aia este mai mult o poveste creapy si tipa era cam obsedata dupa tipul ala, si mai era si las.

1. Seiken Tsukai no World Break ( Actiune, dragoste, magie, comedie, harem.)

2. Infinite Stratos ( actiune, comedie harem, dragoste )

3. Hundred ( actiune, comedie, dragoste scoala, harem )

4 DanMachi, Nu este chiar la fel de ( pervers ) isa este destul de asemanator ( actiune, harem, zei, comedie, aventura )

5. Sekirei ( Despre acest anime nu am cuvinte in topul meu personal, Naruto Sippuden a fost pe primul loc, si cu toate ca are 500 de episoade Sekirei la detronat doar cu 26 de episoade)
( Actiune, comedie, harem, dragoste. competitie, drama, ecchi, super puteri )

6. Zetman ( tipu nu are un harem dar este super povestea multa actiune drama si dragoste )

7. Kaze no Stigma ( Este un anime cu genul de personaj principal OP care cauta si razbunare, multe intorsaturi de situatie si foarte multa actiune si dragoste )

8.Renai Bokun ( Pur si simplu nu am cuvinte despre acest anime este super. Actiune, dagoste, harem. comedie, drama.)

9. Kanokon ( tot ce pot sa spun despre acest anime este, super. un anime foarte tare cu actiune, dragoste, drama, comedie, ecchi )

10. Ichiban Ushiro no Daimaou ( actiune, dragoste, demoni, ecchi, scoala. Un anime foarte tare ( parerea mea ) plin de actiune intorsaturi de situatie si cel mai important are si un Rege Demon care este chiar personajul principal )

Si sincer din ce a recomandat TheRealFantasy as recomanda doar Campione si Saijaku Muhai no Bahamut pentru ca restul nu prea are legatur e cu ceea ce cauti tu.

P.S le gasesti pe toate subtitrate.

| factorixxx explică (pentru onneshhott):

Mersi

| Raul_Raul_1996_k2Yl a răspuns (pentru onneshhott):

Cred ca o sa le incerc pe toate!

5 răspunsuri:
| TheRealFantasy a răspuns:

Hagure Yuusha no Estetica/Aestetica of a Rogue Hero (ecchi, actiune, romance) - mediocru
Kyoukai no Kanata (romance, actiune) - bun dar super siropos
Another (horror similar cu mirai nikki, dar nu se compara ca romance, e bun totusi)
Re:Zero (actiune, romance, fantasy) - bun
Saijaku Muhai no Bahamut (romance, actiune, mecha (roboti)) - mediocru
Spice and Wolf (are actiune si romance dar e mai chill, actiunea e mai inceata) - bun, dar incet, atmosferic si frumos ca vizual si nu numai
STEINS; GATE (actiune, romance dar si sci-fi, mult) - foarte bun, complex, "must watch"
Ah! My Goddess
Campione!
The World God Only Knows

| Morsa123 a răspuns:

Trinity seven - e foarte asemanator cu highschool dxd ( dupa parerea mea )

| MihaiGamesRo a răspuns:

Majoritatea sunt cum vrei tu:
Nanatsu no Taizai
Guilty Crown
Sword Art Online 2
Dragon Ball / Z / GT / Super
Kaichou wa maid sama
Btoom
Bacuman 3
DanMachi
Bleach
Fairy Tail 2
No game no life
Noragami 2
Kuroko 3
Air gear
Wonderland
Death note
Kimi no iru machi
Mirai Nikki
Shaman King
Yosuga no Sora
Strike the blood
Sukitte Ii Na Yo
Ao Haru Ride
Akame Ga Kill
Tokyo Ghoul 2
Sankarea
Kyoukai no Kanata
Kaze no Stigma
Zero no Tsukaima 3
Code Breaker
Full Metal Alchemist
Ao no Exorcist 2
Seiken Tsukai no World Break
Ichiban Ushiro no Daimaou
Hagure Yuusha no Estetica
Fortune Arterial Akai Yakusoku
Another
High School DXD 3
Owari No Seraph 2
Ano Natsu de Matteru
Nisekoi
Devil May Cry
Saijaku Muhai no Bahamut
Tokyo ESP
Shokugeki no Souma 2
Madan No Ou To Vanadis
Isuca
Zetsuen no Tempest
Prison School
Charlotte
One Outs
Gangsta
Gakusen Toshi Asterisk
Grisaia no Rakuen
Rokka no Yuusha
Campione
Mondaiji Tachi Ga Isekai Kara
Eden of the East
Young Black Jack
Garo: Guren no Tsuki
Rakudai Kishi no Cavalry
One Punch Man
Tenjou Tenge
Overlord
Hundred
Shinmai Maou no Testament 2
Boku no Hero Academia 2
QUALIDEA CODE
Sousei no Onmyouji
Berserk
Trinity Seven
Taimadou Gakuen 35 Shiken Shoutai
Blood Lad
Brotherhood: Final Fantasy XV
Grisaia no Kajitsu 2
Seirei Tsukai no Blade Dance
Numerele sunt numarul de sezoane